ucastnici.JPG


Náš klub KMŽ Hôrky v rámci plánovanej činnosti na rok 2010 uskutočnil prvú tohtoročnú akciu – „Februárové klubové jazdenie, Hôrky, 2010“, ktorá sa uskutočnila v termíne 26.2. až 28.2. 2010 v priestoroch jedálne v ZŠ s MŠ Hôrky.


Pripravili sme nami osvedčenú koncepciu layout-u – trať tvaru písmena „E“ s jednou hlavnou traťou v režime D2 (sst. Žilinka – z. Odbočka – Konská pri Rajci nz. – vleč. Kovo – žst. Rajec) a vedľajšou miestnou traťou v režime D3 (sst. Žilinka – z. Odbočka – vleč. Baňa – Porúbka nz.).

layout.jpg

Layout sme začali stavať v piatok popoludní a za cca 4 hodiny prešla po trati prvá skúšobná lokomotíva. Do layout-u sme zaradili novovznikajúce návestné moduly dĺžky 200 mm so šachtou.

V sobotu, po príchode hosťov z nášho spriateleného klubu železničných modelárov z Bojníc, rozdelením úloh, počiatočnom postavením vozidiel, rozvezením nákladov a nákladových lístkov do staníc, nákladných zastávok a na vlečky, sa začal jazdiť „prvý grafikon“.

GVD bol pripravený na 6 hod. modelového času v obľúbenom programe „Grafikon“, ktorý sa dá voľne stiahnuť zo stránok klubu Ostramo. Vozový park do grafikonu a nákladnú dopravu zabezpečil klub KMŽ Hôrky spolu s „bojničanmi“. V rámci voľných jázd bolo umožnené jazdenie na „modulišti“ s modelmi a súpravami mimo GVD.

Aj keď 6-hodinový grafikon sa zdal byť krátky a jednoduchý, v Rajci bolo potrebné nasadiť výpravcu a pomocníka, nakoľko sa plne využívali vlečky. Obsluha v Konskej sa určite nenudila, keďže sa tam križovali „osobáky“, „manipulák“, „priebežky“ a aj „motorový expres“.

 

Nákladná doprava bola prispôsobená vymyslenému príbehu o výstavbe obchodného domu „TESCO“ v Porúbke. Tak sme vyrábali prefabrikáty v Rajci (Priemstav š.p.), dosky na formy sme vozili z píly z Konskej, ktorú zásobovala „guľatina“ nakladaná v Porúbke. Štrk na stavbu dodával kameňolom Šuja š.p. v Rajci, kde sme obnovili aj prevádzku Korasanu na výrobu kobercov. Podnik KOVO š.p. dodával náhradné dielce pre stroje do Bane Jana, ktorá zásobovala uhlím celú trať. Štandardne sem dodávali potraviny, rozličný tovar z veľkoskladov a podnikov v sst. Žilinka.

 

Celkovo sme za stretnutie odjazdili 4 grafikony. Náklady po skončení jednotlivých grafikonoch zostávali v staniciach a tak boli pripravené pre ďalší grafikon. Našli sme si čas na voľné jazdenie, diskusiu…

Myslím, že môžem hovoriť za všetkých, ktorí sa zúčastnili nášho „prvoročného“ jazdenia, že akcia splnila účel. Deti z nášho krúžku železničných modelárov nachvíľu vymenili „modelárčenie“ za jazdenie a už sa tešia na ďalšie jazdenie, ktoré usporiadame pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v júni, ktoré bude sprístupnené verejnosti.

S „bojničanmi“ sme sa dohodli, že si prídeme zajazdiť na už 7. tradičné stretnutie modulovkárov v Bojniciach 2010, 7. – 9.5.2010 a čakajú nás Rokytnice v Orlických Horách 2010  v Čechách, kde sa stretnú modelári veľkosti „stredu“ na spoločnom jazdení z Nemecka, Česka, Poľska, Slovenska …

img_0538_resize.JPGimg_0540_resize.JPGimg_0592_resize.JPG

img_0587_resize.JPGimg_0585_resize.JPGimg_0584_resize.JPG

img_0555_resize.JPGimg_0561_resize.JPGimg_0579_resize.JPG

 

KMŽ Hôrky

Patrik Kotula

Jeden komentár on Februárové klubové jazdenie

  1. Chalani bolo úplne super a teším sa na ďalšie naše spoločné jazdenie či už HO abo TT :)

Leave a Reply

*

   Beat diabetes   Diabetes diet