intellibox-ir.jpg

Multi protokolový digitálny systém.

Intellibox môže digitálne ovládať modelové ale aj modulové koľajiská vo formáte Motorola, DCC a Selectrix. Riadiaca jednotka je vybavená vďaka mikroprocesorom rôznymi funkciami. Dvomi regulátormi môžu byť ovládané dve lokomotívy nezávisle na sebe. Jedná sa o nekonečne otočný regulátor s prepínaním smeru jazdy jeho stlačením. Nad každým regulátorom sa nachádzajú tlačítka funkcii f1-f8, čo je výhoda hlavne v súčasnosti, kedy nastalo hovorovo bum s  ozvučovaním lokomotív. Pre bezdrôtové ovládanie lokomotív má jednotka vstavaný prijímač pre ovládač IRIS. Na displej je možné sledovať všetky úkony pre ovládanie koľajiska prípadne pre nastavenia. Je podsvietený a poskytuje rýchly prehľad. Po stranách sú zobrazené lokomotívne adresy, dátové formáty dekodérov, rýchlostné stupne a smery jazdy zvolených lokomotív. V strede sú informácie o práve zvolenom prístroji alebo menu. Vstavaný zosilňovač (booster) je odolný voči skratu s výstupným prúdom 3A a s nastaviteľným napätím pre HO alebo N. Riadiaca jednotka je taktiež vybavená rozhraním pre pripojenie počítača s ktorým je možné riadiť koľajisko. Ďalšie konektory v zadnej časti nám umožňujú pripojenie komponentov ako napr.: trafo (16V) ako zdroj jednotky, zosilňovače (Lenz a Märklin), koľaj a programovaciu koľaj, moduly spätného hlásenia s88, prístroje zbernice Loconet, lokomotívna myš Lokmaus od Roco a LGB. Z boku sú to Control 80, 80f, IR (bezdrôtové ovládanie lokomotív). Pomocou menu Intelliboxu je možne programovať dekodéry Uhlenbrock a tiež dekodéry kompatibilné s DCC a TRIX. Výhodou je tiež možnosť ovládania lokomotívnych, výhybkových dekodérov a dekodérov funkcii rôznych formátov súčasne. Jedná sa o formáty Motorola, rozšírený formát motorola, Märklin, Viessmann, Roco, LGB, Lenz, Digitrax a pod. V tomto prípade je možné ovládať dekodéry Märklin s 80 adresami, Uhlenbrock s 255 adresami, dekodéry kompatibilné s DCC s 99-9999 adresami a dekodéry Trix s 112 adresami.

Intellibox IR je veľmi praktický prístroj, ktorý môžeme v budúcnosti rozširovať z ďalšími komponentami napr.: IB-control (dvojitý regulátor s dizajnom intelliboxu), zosilňovače (boostre až do 3,2A), IB-switch (spínací modul pre ovládanie výmen, návestidiel, stavanie vlakových ciest), moduly spätného hlásenia, adaptéry pre pripojenie prístrojov na zbernicu Lokonet, spínacie moduly (pre ovládanie výmen, návestidiel, príslušenstva), ovládače FRED, prijímač diaľkového ovládania IRIS.

  • Obj. číslo: 65050

PS: Prístroj používame v klube druhým rokom. Za tú dobu odriadil niekoľko modulových stretnutí, čo neboli koľajiská malých rozmerov a bez problémov. Prístroj plne odporúčame a hlavne, ak sa ráta do budúcna aj s ďalšími možnosťami DCC.

Pripojovacie miesta intelliboxu

popis-pripintellib-na-450.jpg

   Beat diabetes   Diabetes diet