Tentoraz bol na rade Hercules vo veľkosti TT od firmy Kuehn-modell.

 herkules-digitalizacia-007_resize-kopie.jpg

Dekodér som pre zmenu použil od firmy Uhlenbrock 6-pinový (NEM651) s možnosťou pripojenia zvukového modulu (Intellisound) s reproduktorom.

herkules-digitalizacia-011_resize-kopie.jpg

Zo začiatku som neveril, že sa mi to podarí z dôvodu veľkých rozmerov reproduktora, ale nakoniec s menšími úpravami sa mi to podarilo. Jediné možné riešenie umiestnenia reproduktora bolo v spodnej časti, podobne ako som to riešil pri Sergejoch. Po menších úpravách samotného reproduktora (nepoužil som ozvučnicu), závažia (zbrúsil som z neho asi 1,5 mm) a plastovej časti (kruhový otvor 16 mm) bolo možné osadiť reproduktor.

herkules-digitalizacia-003_resize-kopie.jpgherkules-digitalizacia-001_resize-kopie.jpgherkules-digitalizacia-002_resize-kopie.jpg

herkules-digitalizacia-005_resize-kopie.jpgherkules-digitalizacia-004_resize-kopie.jpgherkules-digitalizacia-006_resize-kopie.jpg

Ďalším zložitým úkonom bolo potrebné priletovať zvukový modul k dekodéru, čo bolo dosť náročné pre zrak. Štyri naletovacie plôšky sú dosť miniatúrne. Ale podarilo sa.

dekoder.jpg

Osadenie bolo už jednoduché, pretože model má predprípravu na digitalizáciu a tiež dosť miesta pre zvukový modul. Stačilo už len osadiť kapotu, preprogramovať dekodér v CV49 podľa návodu a model bol pripravený na odskúšanie.

herkules-digitalizacia-008_resize-kopie.jpg

Musím povedať, že model má veľmi dobré jazdné vlastnosti a bola radosť s ním jazdiť. V prípade záujmu o dekodéry firmy Uhlenbrock sa môžete na mňa  s dôverou obrátiť.

FeroKocian

KMŽ Hôrky

Leave a Reply

*

   Beat diabetes   Diabetes diet